Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942579
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni

ARCHIWUM 2016/2017

Artykuły

Nadeszły wakacje

Tak, tak… i wreszcie są, nadeszły -  ulubione, wytęsknione, cudowne – WAKACJE!!!

Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minął rok szkolny. W świetlicy życie tętniło pełną parą, wiele się działo. Przeczytaliśmy wspólnie dużo bajek,  wykonaliśmy mnóstwo ciekawych prac plastycznych, dbaliśmy o swoją kondycję fizyczną, pomagaliśmy sobie w odrabianiu zadań domowych. Przede wszystkim, dobrze się bawiliśmy.

 A teraz cóż? Ahoj przygodo! I do zobaczenia po wakacjach!

Czytaj więcej o: Nadeszły wakacje

DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

W świetlicy szkolnej pierwszego czerwca odbył się Świetlicowy Dzień Dziecka. Uczniom przypomniane zostały wiadomości na temat praw i obowiązków dziecka. Cały dzień minął na dobrej zabawie w gronie kolegów i koleżanek. Uśmiech towarzyszył dzieciom cały czas, a słodki upominek tylko poprawił nastroje wychowanków.

Czytaj więcej o: DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Pisanki, kraszanki, jajka malowane…

Tuż przed świętami w naszej świetlicy zapanowała wesoła i wiosenna atmosfera. Świetliki zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi; dowiedziały się między innymi w jaki sposób barwi się jaja w różnych regionach Polski; jaka jest symbolika święconych  pokarmów w  Wielką Sobotę oraz do czego nawiązuje tak bardzo lubiany przez wszystkich Śmigus-Dyngus. Dzieci wykonały przepiękne zajączki, pisanki i kurczaczki nawiązujące do symboliki Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej o: Pisanki, kraszanki, jajka malowane…

Turniej wiedzy o świecie

Przez kilka ostatnich dni lutego nasi uczniowie zdobywali wiedzę o świecie i konkretnych kontynentach.

Czytaj więcej o: Turniej wiedzy o świecie

Wiosna tuż, tuż

Skoro tylko słonko zaświeciło wyżej wszyscy poczuliśmy powiew wiosny. Nasze Świetliki  również się ożywiły i z wielką energią przystąpiły do wykonywania różnych prac plastycznych o tematyce wiosennej. Wspólnie wykonaliśmy różnymi technikami wiosenne kwiaty, ptaszki i motylki, które pięknie zdobią nasza świetlicę.

Czytaj więcej o: Wiosna tuż, tuż

„Serduszkowe” szaleństwo

Dziś wszystkie Świetliki ogarnęło "serduszkowe" szaleństwo – wiadomo, 14 luty to przecież Walentynki - święto wszystkich zakochanych. Od rana aż do popołudnia wszyscy wycinali, rysowali kredkami i farbami, wylepiali, wycinali, przyklejali różne serduszka, pisali miłosne wyznania. Powstały piękne serduszka i kartki walentynkowe. W świetlicy dominował kolor czerwony, a w powietrzu unosiła się romantyczna atmosfera, pełna wyznań cichych adoratorów i wielbicielek. 

Czytaj więcej o: „Serduszkowe” szaleństwo

,,Puzzlowe” układanki

Czas biegnie nieubłagalnie, ferie dawno się skończyły i Świetliki wróciły z nową energią do szkoły i oczywiście do świetlicy. Wspólnie z wychowawcami dzieci dokonały przeglądu gier i puzzli przy okazji świetnie się bawiąc. Zawody w układaniu puzzli przebiegały w miłej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Okazało się, że wspólny cel jakim było jak najszybsze stworzenie "puzzlowego" obrazka, zintegrował wszystkie grupy.  

Czytaj więcej o: ,,Puzzlowe” układanki

"Ptasia stołówka"

Świetliki pamiętają o dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół zimą. Wspólnie wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. „Ptasia Stołówka”.

Czytaj więcej o: "Ptasia stołówka"

Gwiazdka

i Gwiazdkowo

W naszej świetlicy przedświąteczna atmosfera panuje już od dłuższego czasu. Dziś rano odwiedziła nas Gwiazdka, która obdarowała Świetliki pięknymi prezentami. Dzieci ochoczo przystąpiły do działania… składały, montowały, spinały… końca zabawy nie było.

Czytaj więcej o: Gwiazdka

Świątecznie

Ostatni miesiąc w roku Świetliki spędziły w wesołej, świątecznej atmosferze. Słuchając nastrojowych kolęd i słuchowisk nasze dzieciaki wykonały wiele pięknych prac tematycznych. Niektóre z nich trafiły na kiermasz świąteczny, część została przekazana do zaprzyjaźnionego hospicjum, jeszcze inne ozdabiają nasza świetlicę i korytarz przy świetlicy. Tuż przed świętami wspólnie ustroiliśmy choinkę i z niecierpliwością doczekaliśmy się upragnionej przez wszystkich przerwy świątecznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Czytaj więcej o: Świątecznie

Pasowanie na Świetlika

Pod koniec listopada, a dokładnie 28.11.2016 w naszej świetlicy miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – Pasowanie na Świetlika.

Nasi podopieczni z klas pierwszych po zaliczeniu kilku ważnych prób (próby wiedzy, zabawy, zręczności, smaku i śmiechu) zostali pasowani przez Panią dyrektor na pełnoprawne Świetliki. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą, koncentracją i zaangażowaniem a przy tym świetnie się bawiły. Na zakończenie w obecności wychowawców świetlicy, pani dyrektor, pani kierownik świetlicy oraz swoich starszych kolegów złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego  uroczystego wydarzenia wszystkie dzieci przyjęte do naszej świetlikowej gromady otrzymały medale "wesołego świetlika" oraz małe słodkie co nie co.


Zdjęcia z uroczystości - Galeria Świetlicy

Czytaj więcej o: Pasowanie na Świetlika

Październik już za nami...

Czas pędzi nieubłagalnie, a świetliki nawet nie zauważyły, że październik już za nimi. W naszej świetlicy nie brakowało zajęć plastycznych do wykonania których wykorzystaliśmy wiele naturalnych darów jesieni takich jak liście, szyszki, kasztany, żołędzie czy też jarzębina. Ponieważ pogoda nam sprzyjała nasze świetliki z niebywałą energią bawiły się także na świeżym powietrzu. W pochmurne dni dzieci również z dużą satysfakcją budowały piękne budowle z klocków MOBBA w aneksie Radosna Szkoła.

Na koniec miesiąca wszystkich ogarnęło halloweenowe szaleństwo, powstały piękne dynie, duszki oraz straszne nietoperze, pająki i wampiry.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej o: Październik już za nami...

Duszki – Łapuszki

W piątkowy poranek świetlikom udzieliła się „halloweenowa” atmosfera.  Wspólnie wyczarowywali duszki-łapuszki. Duszki były przyjazne i wesołe. Ozdobiliśmy nimi specjalny jesienny bukiet.

Czytaj więcej o: Duszki – Łapuszki

7 października – Światowy Dzień Uśmiechu w świetlicy

Świetliki wraz z wychowawcami zadbały, aby w tym Dniu, uśmiech już od rana nieprzerwanie gościł w świetlicy. Najpierw przygotowaliśmy i przypięliśmy sobie  wesołe identyfikatory, które przez cały dzień miały za zadanie chronić nas przed „niehumorkami”. Później każdy mógł narysować portret Pani Uśmiechalskiej lub Pana Uśmiechalskiego. Galeria radosnych portretów utworzyła piękną girlandę, która ozdabia teraz naszą świetlicę. Na koniec postanowiliśmy zrobić sobie - królujące ostatnio w internecie grupowe „selfie” (hmmm…. w tym temacie musimy chyba jeszcze trochę poćwiczyć…..;))

Życzymy Wszystkim , aby w każdym następnym dniu, uśmiech był najczęstszym gościem na naszych twarzach i w naszych serduszkach.

Czytaj więcej o: 7 października – Światowy Dzień Uśmiechu w świetlicy

Jesiennie

Na dworze robi się coraz chłodniej, liście opadają z drzew i dni są dużo krótsze niż latem. Jednym słowem, zawitała do nas złota, piękna jesień. Widać ją nie tylko za oknem, ale też w naszej świetlicy.

Czytaj więcej o: Jesiennie