Pola Nadziei

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi”.

/Jan Paweł II/

W bieżącym roku szkolnym, już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu przyłączy się do ogólnopolskiej kampanii POLA NADZIEI.

Podobnie jak w minionych latach, realizując cele programu, pragniemy pamiętać o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w najtrudniejszym okresie swojego życia. Celem programu jest też:
- zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na los drugiego człowieka,
- szerzenie idei hospicyjnej,
- pozyskiwanie środków na opiekę dla terminalnie chorych osób oraz zbiórkę funduszy na budowę hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu,
- zachęcanie do wolontariatu i bezinteresownego niesienia pomocy innym.

W ramach udziału w kampanii, społeczność naszej szkoły uczestniczy w wielu akcjach organizowanych z myślą o podopiecznych Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. W ciągu całego roku szkolnego organizujemy lub aktywnie włączamy się w imprezy oraz konkursy organizowane dla lub przez Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Koordynatorzy kampanii w szkole:
Agnieszka Zimny, Elżbieta Gawlik