Bezpieczna Jazda

"Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy".

Celem programu jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat zasad ruchu drogowego i zwiększanie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Każdego roku na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci. W samym tylko 2010r. wydarzyło się ich 4239. W wyniku tych wypadków 112 dzieci poniosło śmierć, a 4586 odniosło obrażenia. Od dwóch lat statystyki ulegają poprawie, lecz mimo wszystko ważny jest nacisk kładziony na edukację z zakresu zasad ruchu drogowego.

„Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" jest programem skierowanym do uczniów klas IV publicznych szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji programu "Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" bierze udział 655 publicznych szkół podstawowych z terenu całego kraju.

W naszej szkole program realizuje nauczyciel informatyki i techniki - p. Katarzyna Lipińska

Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie www.bezpiecznajazda.com.pl