Szkoła z klasą

Nasza szkoła podjęła ogromne wyzwanie, jakim był udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą". Akcja ta była zorganizowana przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację „Centrum Edukacji Obywatelskiej" pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

Zasady "Szkoły z klasą" ilustrują, jak trudne i ambitne mieliśmy zadanie do wykonania. Oto one:

1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia - Szkoła z klasą wyjaśnia, zaciekawia, dba, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe.

2. Szkoła ocenia sprawiedliwie - Szkoła z klasą sprawiedliwie ocenia. Uczniowie wiedzą, czego mają się nauczyć, znają i rozumieją zasady oceniania.

3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat - Szkoła z klasą uczy twórczego i krytycznego myślenia, pomaga zrozumieć świat i lepiej sobie w nim radzić.

4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości - Szkoła z klasą rozwija społecznie, uwrażliwia, uczy współpracy, działania na rzecz innych i dla dobra wspólnego.

5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat - Szkoła z klasą pomaga uczniom uwierzyć w siebie. Panuje w niej życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera.

6. Szkoła przygotowuje do przyszłości - Szkoła z klasą przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie. Uczy języków obcych, posługiwania się komputerem i internetem, wprowadza w świat kultury.

Naszym zadaniem była realizacja sześciu zadań, po jednym do każdej zasady akcji.