Jestem Super

Projekt  zgłoszony na konkurs do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu do Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej. Po uzyskaniu akceptacji komisji konkursowej jest on realizowany przez autorki programu: pedagoga p. Agnieszkę Zimny i nauczyciela - bibliotekarza p. Mirosławę Rybę.

Nadrzędnym celem jest wdrażanie do bezpiecznego, zdrowego i trzeźwego uczestnictwa w życiu społecznym. Od lutego uczniowie naszej szkoły z klas I-III mają możliwość uczestnictwa w zajęciach programu profilaktycznego „Jestem Super". Cały program obejmuje 15 dwugodzinnych spotkań. W tym semestrze grupa uczniów w każdy poniedziałek i czwartek uczy się i bawi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, co jest dla nich zdrowe, jak unikać niebezpieczeństw, do kogo zwrócić się o pomoc, czego się wystrzegać, jak mądrze się bawić. Nauczą się również asertywności, nabiorą pewności siebie i będą potrafili radzić sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami.

Po wakacjach w zajęciach uczestniczyć będzie druga grupa uczniów.