"Mały Poliglota" 2016/2017 - 2020/2021

W roku szkolnym 2016/2017 w klasie II C (wychowawca: mgr Edyta Rodak), została wprowadzona innowacja pedagogiczna „Mały poliglota”, której autorką jest mgr Beata Jurek-Rech.

Projekt zakłada wprowadzenie języka francuskiego jako drugiego języka obcego w klasie II i kontynuowany będzie w dwóch etapach:

• Etap pierwszy obejmujący klasę II i III to etap ludyczny – nauka przez ruch, zabawę, rysunek i muzykę,
  • Etap drugi, obejmujący klasy IV-VI to kontynuacja nauki języka francuskiego, gdzie nacisk położony będzie na doskonalenie czterech kompetencji językowych: rozumienia tekstów, rozumienia ze słuchu, wypowiedzi ustnej i pisemnej oraz komunikacji. Zakłada on również korelację międzyprzedmiotową: język francuski, język angielski, język polski, plastyka, przyroda, zajęcia komputerowe.

Wszyscy uczniowie klasy II i III będą mieli szansę wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w konkursach z języka francuskiego i angielskiego. Laureaci konkursów otrzymywać będą dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a udział w konkursie odnotowywany będzie na internetowej stronie szkoły oraz na gazetkach ściennych.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostaną objęci specjalnym programem wspierania ich w nauce, będą otrzymywać specjalne zadania, dzięki którym będą mogli ćwiczyć i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z języka francuskiego w domu ze wsparciem rodziców. Uczniowie, którzy będą przejawiać trudności w nauce języka francuskiego, otrzymają dodatkową pomoc i wsparcie w formie zadań wklejanych do zeszytu. Zadania te będą skonstruowane w taki sposób, aby rodzice/opiekunowie mogli ćwiczyć z dzieckiem i wspierać je w procesie nauki języka francuskiego.

Podróże Żyrafy Nali i papugi Paco

Od lutego br. klasa 2c przystąpiła do projektu „Podróże Żyrafy Nali i papugi Paco”. Są to słuchowiska radiowe przygotowane przez Instytut Francuski i Polskie Radio oraz Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur.

Czytaj więcej o: Podróże Żyrafy Nali i papugi Paco