Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2931302
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni

ARCHIWUM 2012/2013

Artykuły

V Regionalny Konkurs Recytatorski

Mamy ogromny zaszczyt poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów. W piątek 25 maja 2012r. trzech reprezentantów szkoły wzięło udział w V Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej im. bł. Jana Pawła II. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu, a honorowy patronat objęła Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu – Kazimierzu. Tegorocznej edycji przyświecało piękne motto Zadaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane. Uczniowie do konkursu zostali przygotowani przez p. Annę Jóźwiak i p. Aleksandrę Borzęcką.

 

Czytaj więcej o: V Regionalny Konkurs Recytatorski

W krainie liczb

Dnia 28 maja 2012 roku nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym pt. „W krainie liczb” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Sosnowcu. W konkursie wzięło udział 11 szkół z Sosnowca. Naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Lewoniuk  kl . IV c, Szymon Michniak kl. V d oraz Klaudia Kucharska kl. VI C - zajęli I miejsce jako drużyna oraz Szymon Michniak został Matmistrzem w kategorii klas piątych a Klaudia Kucharska Matmistrzem w kategorii klas szóstych.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu innych sukcesów.

Czytaj więcej o: W krainie liczb

Komputery i informatyka

W kwietniu 4 naszych uczniów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym pt. „Komputery i Informatyka”. Nasi uczniowie na 324 uczestników z całej Polski zajęli:

 

 
Albert 
Bera kl. V a - 28 miejsce

Dawid Czajkowski kl. VI A - 30 miejsce


Aleksandra Sędek kl. V A - 36 miejsce


Magdalena Gwioździk kl. V A - 37 miejsce


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu innych sukcesów.

Czytaj więcej o: Komputery i informatyka

Mistrzostwa województwa śląskiego

Uczennica Wiktoria Garula jest czynnym zawodnikiem sekcji pływackiej KS ”Górnik” i w roku szkolnym 2011/2012 osiągnęła bardzo dobre wyniki w rywalizacji sportowej:

 

III miejsce w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w stylu motylkowym

III miejsce w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w stylu dowolnym.

 

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: Mistrzostwa województwa śląskiego

"Abecadło z pieca spadło"

4 października 2012r. w Zespole Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość” odbył  się  międzyszkolny konkurs „Abecadło z pieca spadło”.

Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy II c Filip Zagała wraz z opiekunką p. mgr Barbarą Zimny. Filip wykazując się bardzo dużą wiedzą, zajął I miejsce.

Gratulujemy i życzymy wielu innych sukcesów.

Czytaj więcej o: "Abecadło z pieca spadło"

Przyjaciel drzewa

Nasza szkoła zdobyła sprawność "Przyjaciel drzewa" uczestnicząc w programie edukacyjnym dotyczącym znaczenia i ochrony drzew w środowisku miejskim.

Czytaj więcej o: Przyjaciel drzewa

Brązowa Szkolnastrona Roku 2012

28 września 2012 roku po raz kolejny, tym razem w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się największa Konferencja poświęcona edukacji Edu Trendy 2012, gdzie odbył się uroczysty finał IV edycji ogólnopolskiego Konkursu „Szkolnastrona Roku 2012”.


 Z przyjemnością informujemy, iż „nasza strona”  zajęła III miejsce i otrzymała tytuł 

"Brązowa Szkolnastrona Roku 2012".

  

Jury opisało naszą stronę w następujący sposób:
"Strona barwna, kolorowa, tworzona z unikatowym wyczuciem, bogato uzupełniona treścią, budująca i cementująca relacje nauczyciel-rodzic-uczeń i co najważniejsze pełna dobrych i ciepłych emocji! Strona ma to wszystko, co my - jako twórcy narzędzia - chcielibyśmy na niej znaleźć. I to jest wielki sukces Administratorów!"


Czytaj więcej o: Brązowa Szkolnastrona Roku 2012

Promocja zdrowia

Otrzymaliśmy Certyfikat 2 stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie!


16 października 2012 roku w Sali Błękitnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 o godz. 13.00 odbyła się Uroczystość Nadania Certyfikatów 2 stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie połączona z prezentacją uhonorowanych szkół  i placówek. 

Czytaj więcej o: Promocja zdrowia

Antologia poezji dziecięcej

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Anna Godoń z klasy VA została laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych oraz gimnazjów. Wiersze Ani zostaną umieszczone w IX tomie Antologii Poezji Dziecięcej wydanym pod patronatem marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. Serdecznie gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: Antologia poezji dziecięcej

"Poeci polscy"

22 listopada 2012r. w Szkole Podstawowej nr 23 odbył się Regionalny Konkurs Recytatorski „Poeci polscy”.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy II c Martyna Kołodziejczyk wraz z wychowawcą p. mgr Barbarą Zimny.

 

Martynka zajęła I miejsce w kategorii klas I – III, recytując wiersz Jana Brzechwy pt. „Jajko”.

Czytaj więcej o: "Poeci polscy"

Potyczki matematyczne- I miejsce

W czwartek , 7 lutego 2013 r. drużyna uczniów klas piątych w składzie:  Kacper Klassa –V A, Małgorzata Lewoniuk – V C, Klaudia Gańczak –V D,

Czytaj więcej o: Potyczki matematyczne- I miejsce

Magia Żywego Słowa

8 lutego 2013 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu odbyło się podsumowanie IX edycji konkursu recytatorskiego „Magia Żywego Słowa”.

Czytaj więcej o: Magia Żywego Słowa

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej

W sobotę 09 marca 2013 r. w ZSO nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach odbyły się regionalne eliminacje XXXI edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.


Uczennica naszej szkoły Anna Godoń z klasy Va INN zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych i będzie brała udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.


Uczeń Kacper Krause z klasy VId INN zajął IV miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Barbara Binder

Czytaj więcej o: Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej

Komputerowy Guru 2013

25 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbył się Regionalny Konkurs Informatyczny „KOMPUTEROWY GURU 2013”. W konkursie wzięło udział 33 uczniów ze szkół podstawowych z naszego regionu. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły:


II miejsce PIOTR SZCZEPKA z klasy VId


 Gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: Komputerowy Guru 2013

Wyniki XI Konkursu Regionalnego

Nasze uczennice: Zuzanna Juda z klasy III a i Aleksandra Pawłowska z klasy III c reprezentowały naszą szkołę w konkursie regionalnym „Żyję zdrowo”, który organizowała już jedenasty raz Szkoła Podstawowa nr 23 w Sosnowcu. Obie dziewczynki uzyskały po 49,5p., zdobywając dla naszej szkoły II miejsce.

Gratulacje!  p. A. Dłubis, p. I. Siwirska

Czytaj więcej o: Wyniki XI Konkursu Regionalnego