Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942489
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni

ARCHIWUM 2015/2016

Artykuły

Wiosennie w świetlicy

Może jeszcze niezupełnie ciepło na zewnątrz, ale Świetliki wspólnie z wychowawcami postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i przywołały wiosnę w pracach plastycznych. Świetliki wykonały przepiękne przebiśniegi metodą kolażu, wyklejały bociany zwiastujące wiosnę oraz wycinały i rysowały bazie. W drugiej połowie marca nasi milusińscy wykonali wiele ciekawych prac o tematyce świątecznej. Powstały piękne malowanki, filcowe zajączki i cudne pisanki. Oczywiście pamiętaliśmy także o dobrej zabawie; nasze Świetliki wzięły udział w wiosennym karaoke i wspólnie odśpiewały kilka wiosennych hitów, wykazywały się dużą kreatywnością podczas szalonych tańców, zabaw ruchowych i mini gier sportowych.

Wreszcie po długich, zimowych dniach zawitała do naszej świetlicy wiosna.


Czytaj więcej o: Wiosennie w świetlicy

Zakochany luty

Nie ma wątpliwości, że luty to miesiąc zakochanych! Takich wątpliwości nie miały również nasze Świetliki. Chętnie inicjowały różne zabawy, w których dawały dowody sympatii swoim kolegom i koleżankom, pisały do siebie miłosne listy oraz robiły piękne laurki. Oto owoce zaangażowania naszych dzieciaków w Walentynki.

Czytaj więcej o: Zakochany luty

Styczeń w świetlicy szkolnej

Styczeń to długi miesiąc, jednak w świetlicy szkolnej minął nam nieubłagalnie szybko. Choć zima w tym roku nie chce do nas zawitać na stałe nasze stęsknione za białym szaleństwem świetliki przywołują ją w pracach plastycznych. W styczniu wykonaliśmy wspólnie wiele pięknych prac o tematyce zimowej, były to między innymi różnego typu śnieżynki wykonane metodą wycinanki, bałwanki malowane farbami, pingwinki wykonane metodą kolażu, zimowe pejzaże rysowane pastelami i przy użyciu świecy. Oczywiście zajęcia plastyczne cieszyły się największą popularnością wśród dziewczynek ale chłopcy też wcale się nie nudzili. Dzielnie pokonywali zbudowane tory przeszkód, codziennie wykonywali  wiele trafnych rzutów do kosza naśladując swojego guru Marcina Gortata oraz zacięcie walczyli o tytuł mistrza strzelców grając w "Króla” (zabawa z wykorzystaniem elementów gry w piłkę nożną). 


Czytaj więcej o: Styczeń w świetlicy szkolnej

Grudzień w Świetlicy

W grudniu w świetlicy panował świąteczny nastrój. Nasi podopieczni w miłej, radosnej atmosferze wykonywali śliczne ozdoby na choinkę. Nie zabrakło bombek, Mikołajów, choinek, reniferów. Świetliki co tydzień z dużą ochotą wykonywały różnorodne zajęcia plastyczne. W świątecznych nastrojach, wspólnie śpiewając kolędy nasi podopieczni ubierali choinkę oraz dekorowali świetlicę.

Czytaj więcej o: Grudzień w Świetlicy

Mikołajkowa „ISKIERKA”

Z okazji Świętego Mikołaja w świetlicy zagościła grupa „Iskierka” - małych form teatralnych. Mali aktorzy przygotowali ciekawe przedstawienie pt. „Babcia, dziadek i komputer”. Grupa „Iskierka” zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Przedstawienie obejrzały dzieci z klas drugich (IIb, IIe, IIg). Widowni bardzo podobał się występ młodych aktorów. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.


Anna Nocoń

Czytaj więcej o: Mikołajkowa „ISKIERKA”

Piłkarskie talenty w świetlicy

Grupa świetlików z klasy drugiej kocha piłkę nożną.  Co tydzień udowadniają, jak wielka pasja w nich drzemie.  W każdy czwartek chłopcy czekają niecierpliwie, kiedy będą mogli rozegrać swój mecz.  I choć drżę o Wasze kolana, łokcie, kostki …,  to cieszy mnie ten zapał i bardzo Wam kibicuję.

Ze sportowym pozdrowieniem - E. Gawlik

Czytaj więcej o: Piłkarskie talenty w świetlicy

Pasowanie na Świetlika

W dniach 06.11.2015 oraz 10.11.2015 w naszej świetlicy odbyła się uroczystość "Pasowania na Świetlika”. Nasi pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, Pani Kierownik Świetlicy, swoich wychowawców oraz starszych kolegów przeszli kilka prób (próbę zabawy, wiedzy, smaku, zręczności oraz próbę sprawności), aby następnie złożyć uroczystą przysięgę. Po uroczystym ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na Świetlika, a następnie złożył swój podpis odciskając palec pod tekstem ślubowania. W nagrodę za zaangażowanie, dobrą zabawę oraz zaliczenie wszystkich prób każdy pasowany Świetlik otrzymał pamiątkowy dyplom z tekstem ślubowania oraz słodkie małe co nie co.


Czytaj więcej o: Pasowanie na Świetlika

Jesienna szaruga za oknami

Jesienna szaruga za oknami, ale  nasze Świetliki kompletnie nie przejmują się pogodą! W szkolnej świetlicy nie ma czasu na nudę i melancholię, jest za to czas na wspólną zabawę.

Czytaj więcej o: Jesienna szaruga za oknami

Wrzesień w Świetlicy Szkolnej

Wrzesień w świetlicy szkolnej to w dużej mierze miesiąc, który pozwala wszystkim „Świetlikom” bliżej się poznać i zintegrować.

Nasze pierwszaki chętnie uczestniczą w grach i zabawach ruchowych, z dużą dozą rywalizacji pokonują przygotowane dla nich tory przeszkód, budują wspaniałe budowle z klocków MOBBA. Już teraz zauważamy, że w niektórych uczniach drzemią niespożyte pokłady energii i radości.

Mamy też w naszej grupie małych artystów, którzy z pełnym zaangażowaniem malują, rysują, wyklejają, wycinają i lepią. Prace plastyczne wykonane przez naszych milusińskich można podziwiać w galerii tuż obok świetlicy szkolnej.

Nasi podopieczni codziennie uczestniczą również w zajęciach czytelniczych, z dużym zaciekawieniem słuchają czytanych bajek i wierszy.


Wspólne zabawy i gry sprawiają, że czas spędzony w świetlicy szkolnej mija szybko i ciekawie.


Czytaj więcej o: Wrzesień w Świetlicy Szkolnej

Otrzymaliśmy certyfikat: Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

W II półroczu roku szkolnego 2014/2015 świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego pod nazwą "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy". W terminie od 02.02.2015r. do 30.06.2015r. wychowawcy świetlicy  zrealizowali szereg zadań, które przyczyniły się  do podniesienia atrakcyjności zajęć świetlicowych. Podjęte w ramach konkursu  działania pozwoliły naszym wychowankom rozwinąć swoje umiejętności,  kreatywność i twórcze myślenie poprzez dobrą zabawę. Dla nas - wychowawców świetlicy - konkurs stał się inspiracją dla ciekawych pomysłów, które zamierzamy wykorzystać również w tym roku szkolnym.

               

Konkurs zakończył się sukcesem gdyż po zweryfikowaniu przez jury wykonanych przez nas  zadań w lipcu otrzymaliśmy certyfikat "Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”.

Czytaj więcej o: Otrzymaliśmy certyfikat: Świetlica szkolna - przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Witamy w Świetlicy Szkolnej!

Pierwszy tydzień roku szkolnego 2015/2016 już za nami. W naszej świetlicy zrobiło się gwarno i wesoło za sprawą licznej grupy pierwszoklasistów, którzy od 1 września dołączyli do szkolnej i świetlicowej  społeczności. Pomimo obaw rodziców, nasi podopieczni radzą sobie bardzo dobrze; wykazują się dużą samodzielnością podczas obiadów w szkolnej stołówce, chętnie uczestniczą w proponowanych przez wychowawców świetlicy zabawach i czynnościach. Nasze Panie, starają się zapewnić podczas zajęć wszystkim dzieciom bezpieczeństwo i przyjazną  atmosferę.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie Świetliki i życzymy Wam w nowym roku szkolnym wielu przyjemnych, wspólnie spędzonych chwil!

 

Wychowawcy świetlicyCzytaj więcej o: Witamy w Świetlicy Szkolnej!