Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942550
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni

ARCHIWUM 2013/2014

Artykuły

Świetliki wciąż szukają zimy

Za oknem brak śniegu a nasi podopieczni codziennie na niego czekają. W tym czasie tworzą ciekawe prace plastyczne, spotykają się z zimą w baśniach i opowiadaniach. W wolnych chwilach malują zimowe kolorowanki. Jedno jest pewne nasze świetliki  tęsknią za prawdziwym bałwanem i bitwą na śnieżki.

Czytaj więcej o: Świetliki wciąż szukają zimy

Strachy w świetlicy

W dzień poprzedzający 1 listopada, najmłodsi spotkali się z niezwykłą opowieścią Buscaglia Leo F. „Jesień liścia Jasia” – historią, która pomaga ludziom zmierzyć się z zagadnieniem życia i śmierci. Zachęcamy również do jej przeczytania (dostępna w naszej bibliotece).

Czytaj więcej o: Strachy w świetlicy

Jesienni styliści

Co drzemie w naszych świetlikach tego nie wie nikt? Dziś nasi najmłodsi zamienili się w stylistów i stworzyli fantazyjne liściaste fryzury. Ich dzieła można podziwiać przy świetlicowej wystawie.

Czytaj więcej o: Jesienni styliści

Pan Makuszyński w świetlicy

W październiku świetlicę odwiedził niezwykły człowiek – Pan Kornel Makuszyński. W tym dniu dzieci oglądając przygotowaną prezentację multimedialną poznały bliżej postać naszego nowego patrona szkoły. Przez klika dni odbywały się projekcje popularnych bajek np.: „O dwóch takich, co ukradli księżyc” czy „Przygody Koziołka Matołka”. Twórczość K. Makuszyńskiego przypadła dzieciom do gustu zarówno podczas słuchania, jak i oglądania bajek, śmiechu było co niemiara.

Czytaj więcej o: Pan Makuszyński w świetlicy

Harmonogram zajęć świetlicowych w roku szkolnym 2013/2014

Szanowni Państwo, to już kolejny rok szkolny, kiedy opieką świetlicową objęta jest bardzo duża grupa uczniów. Są to przede wszystkim dzieci z klas młodszych.

Z uwagi na skumulowanie największej grupy dzieci w godzinach: 12:20 – 14:20 (tzw. „szczytu”), dzieci z nauczycielami/ wychowawcami świetlicy korzystają z sal lekcyjnych (po skończonych lekcjach).


Aby ułatwić „odszukanie” dziecka w szkole, przekazujemy Państwu harmonogram zajęć świetlicowych.

Czytaj więcej o: Harmonogram zajęć świetlicowych w roku szkolnym 2013/2014

Jesień w świetlikowej oprawie

Jesień za oknem coraz piękniejsza. Drzewa z dnia na dzień cieszą złocistymi barwami. Nasi najmłodsi podopieczni postanowili uchwycić ten moment na papierze tworząc wspaniałe jesienne pejzaże.

Czytaj więcej o: Jesień w świetlikowej oprawie

Barbórka

4 grudnia świetliki z grupy pierwszej obchodziły święto górników. W tym dniu mieli okazję bliżej poznać trud pracy pod ziemią – dzięki przygotowanej dla nich prezentacji.

Czytaj więcej o: Barbórka

Świetliki w ruchu

Nie ma nic wspanialszego jak radość naszych podopiecznych kiedy mogą się realizować we wspólnej zabawie. Świetliki uwielbiają pokonywać przygotowane dla niech tory z przeszkodami, skakać na piłkach i urządzać sobie wędrówki na szczudłach.

Czytaj więcej o: Świetliki w ruchu

Pierwszaczki w świetlicy

W tym roku w dużej świetlicy gościmy pierwszaków. Nasi podopieczni znajdują tu wiele pomysłów na wspólne spędzanie czasu po lekcjach. Chłopcy lubią bawić się autami, budować trasy samochodowe, a dziewczynki dla swoich lalek tworzą swój własny świat. Dla miłośników szachów znajdzie się zawsze jakiś kącik do gry z kolegami. Jest i miejsce dla tych co lubią układać puzzle. W naszej świetlicy dzieci nie wiedzą co to nuda ucząc się kreatywności i aktywnego spędzania czasu w dużym gronie rówieśników.

Czytaj więcej o: Pierwszaczki w świetlicy

Witamy w nowym roku

…I po wakacjach…


Witamy wszystkich: Świetlików, Rodziców, Opiekunów oraz całą Społeczność Szkolną w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Życzymy uczniom, aby każdy dzień spędzony w szkole rozpoczynali i kończyli z wielkim uśmiechem na twarzy.


Rodzicom/Opiekunom życzymy nieustających powodów do dumy z sukcesów - tych wielkich i tych maleńkich - odnoszonych codziennie przez naszych podopiecznych.


Z pozdrowieniami wychowawcy świetlicy

 

Czytaj więcej o: Witamy w nowym roku

Walentynki 2014

„I choć człowiek tak mały
by na szczęście natrafić
to swym małym serduszkiem
wszystkich kochać potrafi”


Nasi podopieczni w tym roku wykonali dla swoich ukochanych rodziców ;) walentynkowe  drzewka. Zapraszamy do galerii świetlików.


Czytaj więcej o: Walentynki 2014

Świetlica czyta dzieciom

Świetliki z grupy pierwszej codziennie o godzinie 13 mają spotkanie z bajką. W tym tygodniu nie zabrakło również nowości. Ci co nie mieli możliwości zobaczyć na ekranie nowości Disney „Kraina lodu” mogli ją wysłuchać. Pomalować kolorowanki tematyczne lub stworzyć własnego bałwanka Olafa. Cieszymy się bardzo, że nasi najmłodsi polubili codzienne spotkania z bajką.

Czytaj więcej o: Świetlica czyta dzieciom

Karnawałowe maski

Karnawał dobiega końca. Z tej okazji nasi podopieczni z grupy pierwszej i nie tylko -  pod czujnym okiem Pani Kasi, wykonali przeurocze maski karnawałowe. Dzieciaki miały wiele frajdy przy brokatowych dekoracjach. Czego się nie robi dla chwili radości w oczach dzieci pochłoniętych tworzeniem czegoś niepowtarzalnego.

Czytaj więcej o: Karnawałowe maski

Eko Świetliki

Nasi najmłodsi podopieczni wiedzą już wiele o ekologii, a zwłaszcza o recyklingu. Bardzo lubią sami tworzyć coś z niczego - zwłaszcza z kartonów. Z tekturowych pudełek po mleku budują domki dla mini laleczek czy „pet shop”, garaże na autka. Ostatnio stworzyliśmy ogromny karton na zbiórkę makulatury, gdzie odkładamy kartki po nieudanych rysunkach, przynosimy stare gazety z domu, a nawet wyrzucamy drobne ścinki. Świetliki starają się jak mogą by chronić nasze środowisko.  

Czytaj więcej o: Eko Świetliki

Sosnowiec naszym miastem

Pani Ania „porwała” dzieci w niezwykłą przygodę po naszym rodzinnym mieście. Ukazała miejsca, które warto odwiedzić albo odkryć na nowo. Zaprezentowała na fotografiach ukrytą w parku J. Kuronia w Kazimierzu Górniczym żyrafę Żanetkę, most graniczny na Białej Przemszy w Sosnowcu-Maczkach, który został zbudowany 160 lat temu w miejscu dawnej granicy rosyjsko-austriackiej. Pokazała dzieciom zdjęcia Sosnowca, jak wyglądał niespełna 30-50 lat temu. Świetliki były zachwycone i z ogromnym zaciekawieniem odkrywały swoje miasto. Jak zawsze na chętne dzieci czekały kolorowanki tematyczne, które pomalowane przez naszych artystów można oglądać w dużej świetlicy.

Czytaj więcej o: Sosnowiec naszym miastem