Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942576
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni

ARCHIWUM 2012/2013

Artykuły

23 czerwca - Dzień Taty

Do tego dnia przygotowywały się również Świetliki. Dla swoich tatusiów wykonały przepiękne kartki i wymyślały oryginale życzenia.

Kochany tato - zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie:
i w deszcz i w słotę, w smutku, w radości,

wspierasz i uczysz życia w miłości.

Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,

skromną laurkę Tobie podarować.

Czytaj więcej o: 23 czerwca - Dzień Taty

Wspaniała podróż do WAKACJI

Podczas zajęć plastycznych, Świetliki podjęły temat „motoryzacyjny”.
Tworzyliśmy wspaniałe, markowe samochody, które już rozpoczęły podróż do WAKACJI
!

Czytaj więcej o: Wspaniała podróż do WAKACJI

Wiosenne Świetlików wołanie

Świetliki tęsknią za prawdziwą zieloną wiosną. Jak na razie sami tworzymy przepiękne wiosenne kwiaty i budzimy pomału świat do życia. Odwiedziły nas już bociany, które wróciły jak co roku z ciepłych krajów. Teraz pozostało tylko cierpliwie czekać na wiosnę za naszym oknem.

Czytaj więcej o: Wiosenne Świetlików wołanie

Talenty plastyczne

W nas – Świetliczakach drzemią prawdziwe talenty plastyczne, które z pasją realizujemy podczas zajęć, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. W ostatnim czasie nasze myśli coraz częściej krążyły wokół nadchodzącej wiosny oraz świątecznego odpoczynku, więc i tematyka naszych „dzieł” jest nieprzypadkowa.

Czytaj więcej o: Talenty plastyczne

Wielkanocny Kiermasz

W tym roku w naszej szkole organizujemy kiermasz wielkanocny i oczywiście nie mogło nas tam również zabraknąć.

Czytaj więcej o: Wielkanocny Kiermasz

Zima

Zima ma swój urok zwłaszcza kiedy za oknem pada biały puch, a nasze urwisy mogą poszaleć na śniegu i ulepić bałwana. Właśnie ten zimowy bohater mimo, że przychodzi do nas co roku, jest tak bardzo wyczekiwany przez dzieci.

Czytaj więcej o: Zima

Zabawa Andrzejkowa

Świetliki w tym roku chętnie zmierzyły się z andrzejkowymi wróżbami. Najbardziej spodobała im się wróżba „Marzenia za 1 grosz”, żeby sprawdzić czy w tym roku spełni im się marzenie musiały trafić grosikiem do miski z wodą. Wszystko byłoby bardzo proste gdyby rzucać można było przodem do miski, ale niestety rzut wykonać należało tyłem i do tego przez lewe ramię. Niestety magia jest nieubłagalna.

Czytaj więcej o: Zabawa Andrzejkowa

"Sowa"

Świetliki już dobrze wiedzą, że kto czyta po zmroku może zapomnieć o dobrym wzroku. Dla dobrego zapamiętania uroczego wiersza z morałem nasi podopieczni wykonali wspaniałe mądre sowy. Zapraszamy do galerii oraz zachęcamy przeczytania wiersza Jana Brzechwy.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: "Sowa"

Dzień Pluszowego Misia

W świecie pluszowego misia każdy by chciał pozostać jak najdłużej. W tym roku świetliki również obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji mogły uczestniczyć we wspólnej zabawie, gdzie rywalizowały w misiowym wyścigu, bujały miski w ogromnej chuście i chowały wszystkie przed bacznym okiem pań wychowawczyń.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

11 listopada

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.

- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.

Do tego tak ważnego dla Polaka dnia przygotowywały się również nasze świetliki. Dzieci cierpliwie i starannie wykonywały flagę państwową wydzierając jej barwy z bibuły oraz tworzyły przepiękne kotyliony.

Czytaj więcej o: 11 listopada

Świetlicowe rodeo

W jesienne długie popołudnia nasze świetliki bardzo polubiły „Świetlicowe RODEO”. Uwielbiają zdrową rywalizację zwłaszcza na skocznych piłkach. Wciąż wymyślają nowe sposoby na najwyższe i najszybsze podskoki, a są i tacy co próbowali nawet skoków tyłem. Najważniejsza dla świetlika jest dobra zabawa Smile

Czytaj więcej o: Świetlicowe rodeo

Wyniki konkursu - Komiks: Przygoda Halloween

DRODZY UCZNIOWIE!!!

 

ŚWIETLICA SZKOLNA OGŁASZA WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

SUPER KOMIKS „PRZYGODA HALLOWEEN”

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu - Komiks: Przygoda Halloween

Pasowanie na Świetlika

W tym roku kolejni nasi uczniowie doświadczyli wielkiego świetlicowego wydarzenia jakim jest PASOWANIE NA ŚWIETLIKA. Ta uroczystość jest zarezerwowana dla pierwszoklasistów, którzy w tym dniu stają się prawowitymi Świetlikami SP39.

Czytaj więcej o: Pasowanie na Świetlika

Zatrzymać czas

Chwilę można zatrzymać na wiele sposobów. Świetliki tym razem postanowiły uchwycić swoje wspomnienia z wakacji malując je na styropianie. Stworzyły wspaniałą galerię „Wakacyjnych Wspomnień”.

Czytaj więcej o: Zatrzymać czas