Jesteś tutaj:
  2. Zasady żywienia

Zasady żywienia

Zasady dożywiania dzieci w szkołach i przedszkolach regulują:

• Zarządzenie nr 853 Prezydenta Miasta Sosnowca, z dnia 28 września 2011r.
  • Zarządzenie nr 934 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 19 października 2011r. w sprawie zmiany Zarządzenia nr 853 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 28 września 2011r.
  • Zarządzenie nr 610 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 6 czerwca 2012 r.

Z dożywiania w szkole (w formie obiadów) mogą korzystać uczniowie, których rodzice /opiekunowie złożyli kartę zapisu na posiłki (do pobrania ze strony www lub w szkole) lub dostarczyli decyzję MOPS.

Szanowni Państwo

Rodzice dzieci, które będą korzystały z obiadów, w Szkole Podstawowej nr 39 w Sosnowcu, składają pisemną deklarację (Kartę zapisu na obiady) w sekretariacie szkoły lub u kierownika świetlicy. Szczegółowe zasady dożywiania dzieci znajdują się w Karcie zapisu na obiady oraz Regulaminie korzystania ze stołówki.

Wpłat za żywienie dzieci należy dokonywać zawsze między 1 a 10 dniem każdego bieżącego miesiąca. Od wpłat dokonanych po terminie, naliczane będą ustawowe odsetki.

Dane do przelewu bankowego (nie ma możliwości wpłat gotówkowych):

Centrum Usług Wspólnych w Sosnowcu

PKO BP  31 1020 2313 0000 3102 0579 6489

W tytule należy wpisać:

- nazwisko i imię ucznia
- SP 39 w Sosnowcu
- obiady w miesiącu...

Od 01 września 2023 roku cena jednostkowa obiadu wynosi: 5,00 zł. Kwoty do wpłat - wyliczone indywidualnie dla każdego dziecka, będą eksponowane na początku każdego miesiąca, na tablicy ogłoszeń (w przedsionku wejścia do szkoły) oraz na stronie internetowej - w zakładce żywienie / kwoty do wpłat za żywienie. Prosimy o niewpłacanie innych kwot niż podane.

Z uwagi na konieczność ochrony danych osobowych, nie będą wykazywane nazwiska dzieci, lecz inicjały oraz „numerek obiadowy” obowiązujący ucznia na jadalni. We wrześniu kwota do wpłaty będzie podana na tablicy ogłoszeń, natomiast informację jaki dziecko ma „numerek obiadowy” przekażemy Państwu pod koniec września poprzez zeszyty korespondencji. Począwszy od października br. kwoty do wpłat będą już „zakodowane”.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z panią Elżbietą Gawlik - kierownikiem świetlicy.