Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942570
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Artykuły

Konkurs rodzinny

KONKURS RODZINNY ,,OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

        Serdecznie zapraszamy Uczniów z klas I-VIII  wraz z Rodzicami do udziału w  Rodzinnym Konkursie pod hasłem: ,,Ozdoba Bożonarodzeniowa”.
Technika wykonania pracy jest dowolna. Najważniejsze, aby tematyka nawiązywała do Świąt (czyli wszelkie motywy bożonarodzeniowe, anioły, bombki, mikołaje, stroiki, gwiazdki itp.).  

         Jury będzie oceniało oryginalność,  pomysłowość oraz estetykę wykonania ozdoby.
Prace podpisane  wg wzoru: imię i nazwisko ucznia, klasa (plus ewentualne imię i nazwisko współautora – rodzica) należy dostarczyć do 18 grudnia 2018 roku do świetlicy szkolnej.
  
       Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 grudnia 2018 roku. Informacja o wynikach konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły. Pokonkursowa wystawa będzie zorganizowana na korytarzu - obok świetlicy. Dyplomy oraz drobne upominki zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego.                                                                             

                                                                                                                                                                Zapraszamy
                                                                                                                                               Organizatorki konkursu:
                                                                                            p. Agnieszka Zimny, p. Elżbieta Gawlik, p. Małgorzata Rosa
        

Czytaj więcej o: Konkurs rodzinny

Czy Mikołaj da radę?

Czy Mikołaj da radę? To pytanie towarzyszyło uczniom z Klubu Młodego Odkrywcy. Wszyscy musieli odczytać swoje niewidzialne listy, a następnie pomóc Mikołajowi rozwiązać zadania i również zapisać niewidzialnym pismem. Zabawa była super!

Czytaj więcej o: Czy Mikołaj da radę?

Godzina Kodowania 2018

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. 

Czytaj więcej o: Godzina Kodowania 2018

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

List Minister Edukacji Narodowej oraz materiały informacyjne dotyczące rekrutacji.

Czytaj więcej o: Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Zawody klas II i III

26 listopada 2018r. klasy drugie i trzecie rywalizowały w zawodach sportowych w dwóch kategoriach. Różnice w punktacji kolejnych konkurencji były niewielkie. Jednak zawsze są zwycięzcy i pokonani. Mistrzami sportu klas drugich została klasa II „a”, natomiast klas trzecich klasa III „b”. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Czytaj więcej o: Zawody klas II i III

Akcje charytatywne w grudniu

W dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. po raz XIX przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Nasz Dom pt. „Góra grosza”. Przypominamy, że celem akcji, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.)

Czytaj więcej o: Akcje charytatywne w grudniu

Podsumowanie akcji „Miś Zdrówko”

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 4 w Sosnowcu akcji:. „Miś Zdrówko”. Celem akcji była zbiórka maskotek – misiów, przytulanek dla dzieci przebywających w szpitalach, poradniach, hospicjach oraz domach opiekuńczo-wychowawczych.

Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji „Miś Zdrówko”

Kiermasz świąteczny

Szanowni Państwo,

            18 grudnia 2018r. w dniu zebrań z rodzicami, odbędzie się również kiermasz świąteczny. Jak co roku, zwracamy się z prośbą do rodziców, uczniów, nauczycieli o przekazanie na kiermasz własnoręcznie wykonanych prac, stroików oraz ciast czy też innych produktów spożywczych. Zebrane pieniążki zasilą budżet naszej szkoły.

Z góry serdecznie dziękujemy i życzymy Państwu radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy

Czytaj więcej o: Kiermasz świąteczny

Zbiórka dla Hospicjum

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Zachęcamy całą Społeczność Szkolną do przyłączenia się do akcji zbiórki artykułów opatrunkowych, higienicznych, żywności (o dłuższym terminie przydatności) oraz chemii gospodarczej. Zebrane produkty zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Czytaj więcej o: Zbiórka dla Hospicjum

KODUJEMY w JĘZYKU SCRATCH

Konkurs informatyczny

„KODUJEMY w JĘZYKU SCRATCH”

dla klas IV-VIII

Czytaj więcej o: KODUJEMY w JĘZYKU SCRATCH

Najmłodsi świętują rocznicę odzyskania niepodległości

W tym roku obchodzimy setną rocznicę niepodległości naszej Ojczyzny. Z tej okazji uczniowie klas młodszych wzięli udział w trzech projektach edukacyjnych:

Czytaj więcej o: Najmłodsi świętują rocznicę odzyskania niepodległości

100 zadań na 100-lecie

Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły matematycznie świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 rozwiązywali 100 zadań matematycznych. Cieszymy się, że tak wielu uczniów rozwiązywało zadania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

Czytaj więcej o: 100 zadań na 100-lecie

"Rekord dla Niepodległej"

09.11.2018 r. o godzinie 11.11 społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bicie rekordu polegało na wspólnym śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” (4 zwrotek).

Czytaj więcej o: "Rekord dla Niepodległej"

Akcja „Miś Zdrówko”

SZANOWNI UCZNIOWIE, RODZICE, OPIEKUNOWIE, PRZYJACIELE SZKOŁY

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zbiórki maskotek – misiów przytulanek dla dzieci przebywających w szpitalach, poradniach, hospicjach oraz domach opiekuńczo – wychowawczych. 
Misie – przytulanki niekoniecznie muszą być nowe, ale w dobrym stanie, czyste i zadbane (można dołączyć karteczkę z propozycją imienia dla misia).  Maskotki można przynosić do pani Agnieszki Zimny – wicedyrektor szkoły, do świetlicy szkolnej (pani Elżbiety Gawlik i pani Małgorzaty Rosy) i pani Kamili Kłosowskiej (s.16)

Zbiórka trwać będzie do 15 listopada 2018r
Po tym terminie  misie/przytulanki z załączoną krótką metryczką zostaną przekazane organizatorom akcji - Szkole Podstawowej nr 4 w Sosnowcu.
Serdecznie zachęcamy Społeczność Szkolną do licznego przyłączenia się do zbiórki.

Z misiowymi pozdrowieniami koordynatorzy akcji w naszej szkole-       
Agnieszka Zimny, Elżbieta Gawlik, Małgorzata Rosa i Samorząd szkolny

Czytaj więcej o: Akcja „Miś Zdrówko”