Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2942532
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni

Biblioteka szkolna poleca...

Artykuły

Rick Riordan - Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Aleksandra Pawłowska, absolwentka naszej szkoły, poleca młodszym koleżankom i kolegom książki z cyklu: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy".

Moje ulubione książki, to książki z serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. W skład tej serii wchodzi pięciu książek napisanych przez Ricka Riordana. Przeczytałam je wszystkie i uważam, że było warto. Uwielbiam czytać książki fantasy oraz te o mitologii, więc musiałam przeczytać tą serię. 

Czytaj więcej o: Rick Riordan - Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Kornel Makuszyński - Panna z mokrą głową

Oliwia Lis, absolwentka naszej szkoły, poleca młodszym koleżankom i kolegom: "Panna z mokrą głową" Kornela Makuszyńskiego

 „Rozważywszy to wszystko, przyznać należy ze smutkiem, że „Pannie z mokrą głową” stała się krzywda już w pierwszym dniu jej istnienia, bo jak się to później okaże, godna była małego trzęsienia ziemi”.

I teraz nasuwają się pytania: O czym ona mówi? Jaka krzywda? Jaka Panna z mokrą głową? O co w ogóle chodzi?

Czytaj więcej o: Kornel Makuszyński - Panna z mokrą głową

Astrid Lindgren – Bracia Lwie Serce

Polecam Wam książkę Astrid Lindgren pt. „Bracia Lwie Serce”, ponieważ to bardzo ciekawa i pouczająca książka. Opowiada o wielkiej braterskiej miłości, lojalności, poświęceniu i pokonywaniu własnego strachu. Może nauczyć czytelników wielu pożytecznych rzeczy i dać im przykład dobrego zachowania.

Mnie osobiście ta książka bardzo zafascynowała i miło zaskoczyła. Uważam ją za jedną z najlepszych lektur, jakie czytałam. Moim zdaniem każdy młody czytelnik powinien choć raz po nią sięgnąć. Polecam ją wszystkim dzieciom lubiącym czytać.

Klaudia Klimowska

Czytaj więcej o: Astrid Lindgren – Bracia Lwie Serce

Wendy Holden - Chłopiec i pies

Jeden jest ciężko chory. Drugi stracił łapę. Razem odzyskali sens i radość życia.

Styczniowej nocy 2012 roku pięciomiesięczny owczarek anatolijski został przywiązany do torów kolejowych. Maszynista dostrzegł psa o kilka chwil za późno… Jednak szczeniak cudem przeżył, choć weterynarzom nie udało się uratować tylnej łapy. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszkał w ich domu.

Colleen i Will razem wychowują ośmioletniego Owena, syna Willa. Chłopiec cierpi na rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ciągłe napięcie mięśni, ból, zniekształca twarz i ciało. Owen był zamknięty w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawił się Haatchi, od razu pokochał okaleczonego, cudem uratowanego psa. A Haatchi, jak się potem okazało, miał uratować jego...

Mały chłopiec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, którzy kochają się bezwarunkowo. Mimo cierpienia – radośni, pełni życia, otoczeni mnóstwem serdecznych ludzi poruszonych historią ludzkiej dobroci i psiego hartu ducha.

Jest to historia prawdziwa.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą uchodzić za Dobrych Ludzi. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcę lekcji dotyczącej tego jak Dobrym Człowiekiem można się stać.

Czytaj więcej o: Wendy Holden - Chłopiec i pies

Paweł Beręsewicz - Pan od angielskiego

W Dębowym Królestwie panuje wielkie poruszenie. Córka dębowego króla zamarzyła o czymś naprawdę wyjątkowym. Do akcji musi wkroczyć mag i tajni agenci. To będzie bardzo skomplikowana misja wywiadowcza.

A zaczęło się niby zwyczajnie. Mała Zuzia opowiada mamie o lekcji angielskiego, którą prowadził jej nauczyciel. A potem….

Tajemnicze przeistaczanie się, król, magia, natura i rozpieszczona księżniczka, której jedna zachcianka odwróci (niejeden) świat do góry nogami. Kim są dęboludy, mieszkający wokół nas? Jaką tajemnicę skrywa pan od angielskiego? I w jaki sposób mała Zosia stanie się częścią jego planu? Wszechogarniająca moc dęboludów dosięgnie także Ciebie! Plan musi wypalić. Raz, dwa, trzy! BOSUNGSING… i wszystko się zmienia! Uważajcie! Nie każdy jest tym, za kogo się podaje, a życie niesie ze sobą wiele niespodzianek. To, co pozornie wydaję się zwyczajne, wcale nie musi takie być. A osoby, których spotykamy na swojej drodze mogą skrywać różne sekrety.

Książka adresowana jest do dzieci młodszych.

Czytaj więcej o: Paweł Beręsewicz - Pan od angielskiego