Żywienie na wagę zdrowia

Pragniemy wszystkich poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do Programu Edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia”.

Program skierowany jest do osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach, a także do rodziców i dzieci. Jego głównym celem jest poprawa jakości żywienia.

Wprowadzenie programu było konsekwencją analizy wyników kontroli i badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa śląskiego w latach 2007–2011, która wykazała wiele nieprawidłowości w żywieniu dzieci. Program ma na celu wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez właściwe odżywianie, propagowanie aktywności fizycznej, jak również poprawę jakości żywienia dzieci i młodzieży w szkołach, przedszkolach, podniesienie świadomości rodziców w kwestii odżywiania dzieci.

Anna Banaś-Szyja