• Odwiedziło nas: 2751967

Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń +

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem: „BEZPIECZNA SZKOŁA BEZPIECZNY UCZEŃ+”.

Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Konkurs trwa od 1 października 2015 r. do 31 marca 2016r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły: „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +”.

Celem konkursu jest szeroko rozumiana poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole, jak i poza nią.

Zadania konkursu:

1. Zorganizowanie spotkań uczniów z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz przeprowadzenie praktycznych zajęć z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć, przesłanych do jury konkursu.
  2. Pogadanka z uczniami nt. „Bezpieczeństwo w mojej szkole. Jakie zagrożenia mogą nasz czekać na zajęciach w-f". Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć, filmów przesłanych do jury konkursu.
  3. „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni.” Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć, filmów przesłanych do jury konkursu.
  4. „Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży.” Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  5. Działania na rzecz społeczności lokalnej, np. pomoc osobie starszej, akcja sprzątanie parku itp. Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  6. „Bądź bezpieczny w sieci” – stworzenie wspólnie z uczniami wytycznych/regulaminu/podpowiedzi jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
  7. Opracowanie zbioru zasad i reguł, dotyczących zachowań w środowisku szkolnym oraz konsekwencji ich nieprzestrzegania. Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  8. Wspólne przygotowanie przez uczniów i nauczycieli przykładowych programów rówieśniczych, np. pomoc koleżeńska w nauce, rówieśniczy doradcy, czy rówieśniczy mediatorzy itp. Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  9. „Dlaczego nasza szkoła ma dobry klimat?” Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/pisemnych, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie e-learningowym „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń +” .

Koordynatorzy: Elżbieta Gawlik, Agnieszka Zimny