Kabecjanie dają radę

„Kabecjanie dają radę" to edukacyjny projekt profilaktyczny, adresowany dla uczniów klas I-III  szkół podstawowych, obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu - w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy.

Najważniejszymi celami projektu są: zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych zachowań i przyzwyczajeń, zwiększenie stanu świadomości i wiedzy na temat zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz zmniejszenie liczby wypadków i urazów niezamierzonych wśród dzieci. Przedsięwzięcie zostało opracowane w konwencji bajkowo-fantastycznej, jako zabawna przygoda wśród kosmicznych bohaterów - Kabecjan.

W ramach projektu planowana jest organizacja elementarnego kursu pierwszej pomocy dla zainteresowanych rodziców i nauczycieli .

Organizatorami projektu są Kredyt Bank, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A., Stowarzyszenie Laboratorium Troski oraz Polski Czerwony Krzyż. Patronat honorowy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji i Komenda Główna Straży Pożarnej.

Więcej informacji na stronie www.kabecjaniedajarade.pl