Matematyka innego wymiaru

Od września 2011 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Matematyka Innego Wymiaru”. Jest to przedsięwzięcie, które zostało zainicjowane przez pasjonatów Królowej Nauk, pod przewodnictwem zdobywcy tytułu Nauczyciela Roku 2008, autora zbiorów zadań matematycznych, organizatora ogólnopolskiego konkursu matematycznego Kwadratura Koła -Dariusza Kulmy.

Celem projektu jest rozwijanie zdolności matematycznych wśród naszej młodzieży oraz odnalezienie w Polsce największego talentu matematycznego. Projekt ma na celu także podniesienie poziomu i jakości nauczania w Polsce, ponieważ dzięki usystematyzowanym materiałom przekazywanym nauczycielom w ramach projektu nauczyciele będą mogli łatwiej i efektywniej przekazywać wiedzę matematyczną podczas zajęć dodatkowych.