• Odwiedziło nas: 2751972

Międzynarodowy projekt eTwinning

Nasza szkoła, od stycznia do grudnia wraz ze szkołami w Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Turcji uczestniczy w międzynarodowym projekcie eTwinning:

FESTIVITIES AND TRADITIONS CALENDAR.

Celem projektu jest promowanie tradycji i kultur różnych krajów.

Każda szkoła – uczestnik projektu przedstawia w formie kalendarza  miejscowe lub narodowe święta swojego kraju.

Przy opracowaniu projektu uczestnicy wykorzystują różnorodne środki przekazu (e-mail, forum) i oprogramowania (Powerpoint, wideo, obrazy i rysunki, MP3). Uczniowie porozumiewają się w języku angielskim.

Aby stworzyć taki międzykulturowy kalendarz, uczniowie co miesiąc tworzą jedną stronę kalendarza – opis świąt i uroczystości przypadających w danym miesiącu.

Efektem końcowym ma być wspólny, międzynarodowy cyfrowy i papierowy kalendarz przedstawiający święta, uroczystości i tradycje państw, uczestników projektu.