Gazetka nr 4 2013/2014

Szanowni  Państwo!

Nasi uczniowie właśnie wrócili z wycieczki do Paryża. Zobaczyli wiele… Były zabytki Paryża ale też świat współczesny. Piękne ulice, dużo zieleni, dużo ludzi, mnóstwo samochodów. Uczniowie zobaczyli wiele ras ludzkich – ludzi białych, czarnych oraz kolorowych. Na ulicach Paryża, w centrum miasta spotkali kloszardów.

Jak reagowali na inność? Reakcje były różne. Poprawne ale też śmiechy, kpina… Niestety, nie wszyscy uczniowie zdali egzamin z  tolerancji. W ramach zajęć szkolnych omawiamy temat tolerancji już od pierwszej klasy. To jednak mało,  nadal  musimy wspólnie pracować - Szkoła razem z Rodzicami. Każdy człowiek musi szanować innych, inny wygląd, rasę, przekonania. Świat z uwagi na różnorodność jest piękny i ciekawy a my dorośli, musimy dzieciom tą inność, subtelnie pokazywać i przedstawiać ją,  jako wartość, a nie zło.

Dyrektor  Szkoły