Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2931143
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni

Gromada Zuchowa "Radosna Gromada"

Hufiec: Sosnowiec

Chorągiew: śląska

Drużynowa: dh. Edyta Wybraniec-Kukla

Przyboczna: dh. Anna Nocoń

 

Gromada Zuchowa jest jednostką organizacyjną, mającą swoją nazwę, znak, piosenkę, okrzyk, pieczęć, skarbiec, kronikę, zawołania oraz inne zwyczaje. Dzięki nim zuch przynależy do określonego zespołu i uświadamia sobie swoje miejsce w zespole. W gromadzie zuch uczy się różnych sposobów zachowania, norm postępowania, obyczajów, przeżywa ważne dla całego zespołu chwile.

Drużynowy, wprowadzając obrzędy na zbiórce, bawiąc się wspólnie z zuchami, w sposób naturalny i niezauważalny dla zuchów – realizuje określone przez ZHP cele wychowawcze.

Obrzędowość zuchowa nadaje zbiórkom charakter uroczysty i tajemniczy. Wprowadza zuchy w świat fantazji, pobudza ich wyobraźnię, wrażliwość i emocje. Wykorzystanie symboliki, elementów ozdobnych, teatralnych, plastycznych, a także ruchu – powoduje, iż zbiórka przekształca się w ciekawą, pasjonującą zabawę. 

 

Kilka słów o nas:

Jesteśmy gromadą działająca przy SP nr 39 w Sosnowcu, założoną 17 września 2012r. Nasze zbiórki odbywają się co tydzień w szkole i zazwyczaj jesteśmy wszyscy obecni, a jest nas 32 osoby. Naszą gromadę prowadzą dh. Edyta i dh. Basia.

Jako gromada jesteśmy podzieleni na 5 szóstek, w których razem się bawimy oraz stawiamy czoła wszelkim zadaniom, nawet tym najtrudniejszym.

Jak z naszej nazwy wynika jesteśmy radosnymi zuchami, zawsze weseli, uśmiechnięci i chętni do pomocy. Mamy swoja obrzędowość. Dzięki pomocy m.in. naszych rodziców posiadamy wspaniały TOTEM, SKARBIEC.

Artykuły

Ślubowanie

Podczas Wieczornicy 8 listopada zuchy z „Radosnej Gromady” złożyły Ślubowanie na znaczek  harcerski, składając słowa obietnicy „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”.  Na koniec zuchy z rąk Pani Dyrektor Renaty Rudeckiej i Komendantki Edyty Boreckiej otrzymały odznaki zuchowe oraz gratulacje. 

Czytaj więcej o: Ślubowanie

Obietnica Zuchowa

7 listopada 2018r. w naszej szkole miało miejsce  bardzo ważne wydarzenie . Długo wyczekiwana Obietnica Zuchowa. W tym dniu na dzieci czekał egzamin w postaci pytań i rozmaitych zadań, z którymi jednak świetnie sobie poradziły. Zuchy z „Radosnej Gromady” otrzymały znaczek zucha i pomyślnie przeszły obietnicę zuchową.  Komendantce Edycie Boreckiej dziękujemy za obecność.

                                                                                                                                                                                Edyta Wybraniec-Kukla,
Anna Nocoń

Czytaj więcej o: Obietnica Zuchowa

Odsłonięcie Kamienia Harcerskiego w Ostrowach Górniczych

W piątek 7 września 2018 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na kamieniu harcerskim w 100-lecie Niepodległości Polski i 100 lat narodzin Związku Harcerstwa Polskiego.

Czytaj więcej o: Odsłonięcie Kamienia Harcerskiego w Ostrowach Górniczych

Mamy Puchar!!!

W całorocznym współzawodnictwie gromad zuchowych Hufca Sosnowiec nasza gromada zuchowa „Radosna Gromada” zajęła I miejsce. Konkurencja była duża, zaprzyjaźnione gromady, podobnie  jak my, bardzo aktywnie działały przez cały rok 2017. 

Czytaj więcej o: Mamy Puchar!!!

Konkurs - Ozdoba Bożonarodzeniowa

W dniu 22 listopada 2017 roku, reprezentanci naszej gromady wzięli udział w zuchowym konkursie plastycznym „Ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Czytaj więcej o: Konkurs - Ozdoba Bożonarodzeniowa

Biwak

Biwak dla zuchów i rajd dla harcerzy to Harcerski Start hufca Sosnowiec. Nie przeraził nas ranny deszcz. Zuchy w licznej 100 osobowej grupie dotarły do Kobylicy. Po apelu zuchy miały do wykonania różne zadania. Po pysznej zalewajce dostaliśmy nowych sił. Super zabawa trwała do godziny 16.00.

Dziękujemy organizatorom za miło spędzony czas na łonie natury.

 

Czytaj więcej o: Biwak

Gra miejska 2017

W dniu 22 maja 2017 roku braliśmy udział w Grze Miejskiej pod hasłem "Młody Sosnowiczanin".

Czytaj więcej o: Gra miejska 2017

Marsz Nadziei

Od 9 lat w maju  Hospicjum Sosnowieckie im. św Tomasza Apostoła  prowadzi Alejami żółty pochód. To Marsz Nadziei – element ogólnoświatowej kampanii Pola Nadziei, której znakiem rozpoznawczym jest żonkil. 

Czytaj więcej o: Marsz Nadziei

Ozdoba Wielkanocna - wyniki

Miło nam powiadomić społeczność szkolną, że zajęliśmy I Miejsce w Konkursie na Ozdobę Wielkanocną Hufca Sosnowiec. Wyróżniono również pracę plastyczną w kategorii palma wielkanocna, którą wykonała Ilonka Czajkowska. Gratulujemy wszystkim zuchenkom, za sprawą których „Radosna Gromada” stanęła na podium.

Życzymy Wam  dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: Ozdoba Wielkanocna - wyniki

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Rockandrollowej

W dniu  22.04.2017r. w Klubie J. Kiepury w Sosnowcu odbył się IX Festiwal piosenki harcerskiej i rockandrollowej. W festiwalu wzięło udział 5 gromad zuchowych i 6 drużyn harcerskich.

Czytaj więcej o: Festiwal Piosenki Harcerskiej i Rockandrollowej

Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

W czwartek 30 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Czytaj więcej o: Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Bezpieczna szkoła za gola

23 marca 2017r. w hali widowiskowo sportowej pryz ul. Braci Mieroszewskich odbył się Turniej Piłkarski pod hasłem „Bezpieczna szkoła za gola”.

Czytaj więcej o: Bezpieczna szkoła za gola

MAMY PUCHAR!!!

W dniu 11 lutego 2017 roku odbyło się kolejne walne zebranie Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego "Czuwaj" Kręgu Sosnowiec. Podsumowano działalność kręgu za rok 2016. Podobnie jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie ufundowało nagrody dla gromad i drużyn, które zdobyły I miejsce we współzawodnictwie. W tym roku nagrodę -  czek na wycieczkę otrzymały 104 SGZ „Radosna Gromada" działająca przy Szkole Podstawowej nr 39 w Sosnowcu i 29 Sdh "Zwiadowcy", która działa przy Szkole Podstawowej nr 15. 

Czytaj więcej o: MAMY PUCHAR!!!

Uroczyste Wręczenie Betlejemskiego Światełka Pokoju

W dniu 20 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00 (bezpośrednio przed Sesją Rady Miejskiej) odbyło się Uroczyste Wręczenie Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Czytaj więcej o: Uroczyste Wręczenie Betlejemskiego Światełka Pokoju