Gazetka nr 1 2011/2012

Szanowni  Państwo!

Wracam znowu do wyboru patrona szkoły. Patron szkoły powinien odgrywać bardzo dużą rolę w procesie wychowawczym uczniów. Dzięki patronowi szkoła może wypracować specjalny klimat, ceremoniał, a wzorzec osobowy patrona powinien być jednoznaczny w opiniach i  pomagać w różnych działaniach wychowawczych szkoły.

Czy współczesnej szkole potrzebny jest patron? W moim odczuciu tak...

Aktualny nasz patron czyli generał  Zygmunt Berling, w żaden sposób nie może być  wzorcem do naśladowania czy autorytetem dla naszych obecnych i przyszłych uczniów. Jest to bohater tamtych lat, którego życie, dokonania, zasługi, dla dziecka 6 letniego a nawet 12 letniego, są zbyt skomplikowane i niejednoznaczne w społecznej ocenie.Teraz mamy szansę to zmienić. Wybierzmy tak, aby nikt nie miał  wątpliwości co do słuszności wyboru.

Poglądy które głosił patron, wartości którymi się kierował  w życiu, to te cechy które będziemy eksponować, wykorzystywać na lekcjach wychowawczych, w czasie różnych szkolnych uroczystości i  akademii. Będziemy eksponować patriotyczną postawę patrona a te wszystkie działania zmienią oblicze szkoły, czyniąc szkołę weselszą  i bliższą dzieciom.

Wybierzmy dobrze.

Dyrektor Szkoły