Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2938830
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 191 dni

Rajd-Biwak Zuchowy - Kobylica 2012

Nasza przygoda rozpoczęła się w tym dniu o godz. 10.00, kiedy to wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Jaroszowca Olkuskiego. Tam otrzymaliśmy wytyczne od dh. komendantki co do dalszej trasy, którą musieliśmy pokonać na piechotę. Po wykonaniu zadania czyli rozwiązaniu krzyżówki, znalezieniu drogi w labiryncie i ułożeniu rozsypanki sylabowej ruszyliśmy w dalszą drogę przez las oznaczoną gdzieniegdzie białą wstążeczką. Podczas tej trasy mieliśmy „stworzyć” ducha lasu (można go sobie obejrzeć na poniższych zdjęciach).

Wszystkie zuchy dzielnie kroczyły przez las, mimo iż były momenty trwogi, czy aby na pewno idziemy dobrze. Ale na szczęście cali i zdrowi z wykonanym zadaniem na szóstkę dotarliśmy na miejsce.

W Ośrodku Harcerskim w Kobylicy czekały na nas dh. komendantki ze słodkościami i muzyką harcerską. Po pewnym czasie na miejsce przybywały też inne gromady, ale była i taka, która zabłądziła w lesie. Na pomoc ruszyła dh. komendantka, która „zguby” bezpiecznie doprowadziła do ośrodka. W dalszej części programu na polanie odbyły się zawody sportowe. Jednak największą atrakcją była karetka pogotowia i bardzo mili i sympatyczni lekarze pierwszej pomocy, którzy to w sposób ciekawy i interesujący przedstawiali i demonstrowali wszystkie urządzenia znajdujące się w karetce. Po tak wyczerpujących zajęciach, przyszedł czas na posiłek – kiełbaska z grilla i herbatka. Na zakończenie dnia, na uroczystym apelu wręczono nam nagrody i dyplomy. Późnym popołudniem wróciliśmy do domów.