Festiwal naukowy IVa

24 marca 2012 był Dniem Otwartym Szkoły. Zgodnie z założeniami innowacji przewidzianymi w klasie IVA, tego dnia odbył się w szkole festiwal naukowy pt. „Dzień z Marią Skłodowską-Curie” pod hasłem: Jak zbudowany jest otaczający nas świat?

Uczniowie zaprezentowali działalność koła przyrodniczego, na które z przyjemnością uczęszczają. Przygotowali ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Ponadto czwartoklasiści przygotowali interesującą wystawę dotyczącą życia Marii Skłodowskiej-Curie. Sporządzili drzewa genealogiczne rodziny Skłodowskich, napisali wiersze na temat Noblistki, a nawet narysowali jej portrety. Podsumowaniem pracy na lekcjach dotyczących innowacji o Marii Skłodowskiej-Curie stała się piosenka, którą uczniowie stworzyli z wychowawcą klasy i  zaśpiewali w rytmie rapu. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również w języku francuskim, śpiewając popularne piosenki francuskie.