Obietnica zuchowa

Obietnica Zuchowa, to zbiórka, która była podsumowaniem dotychczasowej pracy i zabawy. Po jej złożeniu zuchy stały się pełnoprawnymi członkami ZHP, weszły do harcerskiej rodziny.

Dzieci długo oczekiwały na ten dzień. Dla każdego zucha to była bardzo ważna i wyjątkowa zbiórka, odbyła się ona 26.03.2012r. Gościliśmy Panią Dyrektor E. Kanios, Wi-ce Dyrektor K.Sadowską, Z-cę Komendanta E. Borecką oraz harcerzy z naszej szkoły wraz z dh. S. Kulik i dh. E. Kuklą.

Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza z nich, to próby, w których każde dziecko miało szansę pokazania innym i udowodnienia sobie, że w pełni zasługuje na miano zucha. Druga część, to obrzęd złożenia Obietnicy. Była to bardzo podniosła chwila o znaczeniu wychowawczym. Wypowiadanie jej w sposób uroczysty wywołało pragnienie bycia dobrym zuchem.