Szkoła Podstawowa nr 39 | im. Kornela Makuszyńskiego

41-219 Sosnowiec ul. Lubelska 51

Tel:(32) 263-12-47

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2938841
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 191 dni

Kobylica 2011

Uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego Hufca Sosnowiec

w Kobylicy - 23.09.2011r.

 

Zawody sportowe rozpoczęły się uroczystym apelem, w którym brały udział wszystkie przybyłe drużyny harcerskie i gromady zuchowe z Sosnowca.

Dla uczestników przygotowano różnorakie konkurencje: rzuty do kosza, cel do puszek, skoki w workach, wbijanie gwoździ, przechodzenie pod poprzeczką i wiele innych.

Nie zabrakło również pysznej kiełbaski z grilla z ciepłą herbatką, która nas wzmocniła i „dodała nam skrzydeł” w dalszych konkurencjach. W dalszej części programu przewidziane było ognisko, przy którym każda drużyna i gromada prezentowała piosenkę, zabawę czy pląs. Konkurencje drużynowe z pewnością przyczyniły się do zacieśnienia więzi między zuchami i harcerzami z różnych szkół sosnowieckich. Tak naprawdę nie ważne było, kto zdobędzie I miejsce, lecz liczył się przede wszystkim aspekt zdrowej rywalizacji, możliwość spotkania się, poznania, spędzenia wolnego czasu.

Spartakiada zakończyła się późnym popołudniem .

Nagrodzeni, prawdziwi sportowcy ci mali i duzi, powrócili do domów ze słodkościami oraz satysfakcją, jakiej dostarczył im ten wyjątkowy dzień – pełen wrażeń.