Spotkanie Literackie pod hasłem: Uwolnij książkę

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca…"

Kornel Makuszyński

30 listopada 2016r. odbyło się Spotkanie Literackie pod hasłem: „Uwolnij książkę”.

Była to trzecia edycja wymiany książkowej – crossbookingu.

Ideą crossbookingu jest anonimowe i nieodpłatne „puszczenie” przeczytanej książki w obieg. Uczestnicy spotkania przynieśli książki, które zostały „uwolnione”.  W zamian mogli zabrać ze sobą inną.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Rudecka, która wszystkich serdecznie powitała i zaprosiła do aktywnego uczestnictwa w imprezie.

Uczniowie klasy III b zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce”.

Uczniowie klas VI wystawili pełną humoru bajkę „O biednym wilku”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne. Powstało wiele pomysłowych zakładek.

Dodatkową atrakcja była kawiarenka, gdzie chętni mogli napić się herbaty lub kawy i skosztować pysznych ciast.

Przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele wróżb andrzejkowych. Podczas wróżenia było wiele śmiechu i zabawy.

Dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania i tym, którzy zechcieli w nim uczestniczyć.

Zapraszamy do uwalniania książek i ich nieodpłatnej wymiany, bo „Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”.

Organizatorzy:

Mirosława Ryba