Akcje charytatywne w grudniu

W dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. po raz XIX przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Towarzystwa Nasz Dom pt. „Góra grosza”. Przypominamy, że celem akcji, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.)

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą, zebrane w tak dużej liczbie, stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Kolejna akcja charytatywna jest organizowana przez Stowarzyszenie Sursum Corda pt. „Świąteczne kartki dobroczynne”. Kampania polega na zakupie kartki świątecznej z kopertą w cenie 2 zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przez Stowarzyszenie przeznaczone na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu „Na ratunek”. Nasza szkoła otrzymała tylko 50 kartek, dlatego ilość osób, które chciałyby bezinetersowanie zrobić coś dobrego jest ograniczona. Kartki będzie można kupić u Opiekuna Samorządu Szkolnego oraz podczas najbliższych godzin wychowawczych 28.11 oraz 05.12.

Pokażmy, że mamy wielkie serce.