eTwinning 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach współpracy międzyszkolnej i międzynarodowej uczniowie naszej szkoły będą realizowali następujące projekty eTwinning:

- Digital Tales - Uczniowie wspólnie pracują nad cyfrową wersją wybranej historii. Ostateczna wersja jest zamieszczana w Internecie. Aby jeszcze bardziej urzeczywistnić to doświadczenie, uczniowie tworzą przedmioty związane z baśnią, prezentują ją na scenie i organizują wystawę związaną z projektem.

- Children's Games Olympics - Obejmuje uczniów w wieku od 7 do 10 lat. Nasz projekt ma na celu ożywienie "dziecięcych gier" dzieła największego flamandzkiego malarza Piotra Bruegla z XVI wieku  Jest to most łączący przeszłość z teraźniejszością.

- Dot Day, czyli Kropka 2018 - Historię Vashti i jej kropki zna coraz więcej uczniów. Sprawmy, by kolejni uczniowie dostrzegli, jak wielka siła tkwi w nich samych. Razem stworzymy listę pomysłów, wymienimy się doświadczeniami, jakie już posiadamy, wspólnie będziemy świętować nie tylko Dzień Kropki, ale cały Tydzień Kreatywności.

- POLSCY SUPERBOHATEROWIE W STULECIU WOLNEJ POLSKI - Projekt skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Ma na celu przybliżenie sylwetek polaków, żyjących i działających na przestrzeni ostatnich stu lat, którzy mieli wpływ na rozwój kraju i świata, w różnych dziedzinach - od nauk humanistycznych, społecznych, po nauki ścisłe.

- Tropiciele Murali-Mural, graffiti lub inny artystyczny street art - poszukajmy ich wspólnie z uczniami! Celem projektu jest zainteresowanie uczniów sztuka uliczną, rozumianą jako tekst kultury. W trakcie projektu uczniowie: - znajdą w swojej okolicy mural, graffiti lub inny wytwór street art, dowiedzą się o nim kilku informacji/ciekawostek, a następnie nagrają na ten temat filmik.

- Activity Based Learning - Ostatecznym celem edukacji jest pobudzenie rozwoju mózgu dziecka; pomoc w całościowej nauce poprzez pomoc dziecku w zrozumieniu koncepcji i teorii; poszerzenie wiedzy dziecka o rzeczach, tak aby mogło je wdrożyć w rozwój środowiska, w którym żyje. Projekt dotyczy popularyzacji metod aktywizujących w edukacji dzieci.

Zapraszamy do obserwacji naszych postepów na klasowych blogach:

Aleksandra Stolarczyk