Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycieli. Postanowili czytać ją swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które drzemią w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków (również na polski) wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Co roku 15 września w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

W naszej szkole w tym roku zorganizowaliśmy TYDZIEŃ KROPKI, który trwał od 10 do 14 września. Uczniowie wykazywali się swoją kreatywnością, wykonywali zadania z różnych dziedzin naukowych, tworzyli "kropki pełne talenów", tropili kropki i brali udział w miedzyszkolnym projekcie eTwinning "Dot Day, czyli Kropka 2018".

Nasze zmagania prezentuje krótki film https://youtu.be/SzuzmpiA30Y