Podsumowanie Konkursu Bezpiecznie Tu i Tam

Do udziału w Konkursie Bezpiecznie Tu i Tam zgłosiło się 403 szkół z całej Polski.

W akcji wzięło udział ponad 108 tysięcy uczniów a także odbyło się 3 tysiące wydarzeń aktywizujących całą społeczność szkolną, w tym zajęcia edukacyjne dla uczniów, spotkania dla rodziców, konkursy tematyczne (literacki, plastyczny, multimedialny), szkolne pikniki oraz szereg aktywności dodatkowych, organizowanych także z inicjatywy uczestników Konkursu. Nieodłącznym elementem działań był uruchomiony przez organizatorów kurs internetowy dla rodziców dostępny pod adresem fundacja.orange.pl/kurs umożliwiający rodzicom wzmacnianie kompetencji cyfrowych a także zdobywanie punktów na konto wybranej szkoły.

Aby usprawnić dokumentowanie realizacji działań konkursowych oraz komunikację z Uczestnikami, każda szkoła mogła skorzystać ze specjalnie dedykowanej platformy z materiałami edukacyjnymi. W trakcie trwania Konkursu użytkownicy odwiedzili platformę 2,3 miliona razy oraz zgłosili za jej pośrednictwem 5,5 tysiąca prac uczniów przygotowanych w ramach poszczególnych zadań konkursowych.

Zdobyliśmy 1007 punktów zajmując 51 miejsce w kraju, 3 miejsce w województwie i 1 miejsce w mieście (w Sosnowcu startowało 5 szkół) Żadne z działań konkursowych nie mogłoby być zrealizowane, gdyby nie zaangażowanie  pedagogów, wychowawców, a także wszystkich pracowników szkoły aktywnie włączających się w promowanie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci wśród dzieci i młodzieży, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Koordynator Konkursu w SP39
Aleksandra Stolarczyk