Spotkanie z Panem Tabletem

W piątek 12 października odwiedził nas Pan Tablet. Była to dla nas wielka niespodzianka! Spotkanie z Panem Tabletem to multimedialne lekcje, autorski, kompletny cykl warsztatów multimedialnych dedykowany przedszkolom i szkołom podstawowym.

Multimedialne, 45-minutowe warsztaty dla edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem tabletów pozwalają łatwo wprowadzić na zajęcia nowe technologie. Podczas zajęć, uczniowie od pierwszych sekund pracują z własnym tabletem. Oglądają film, w którym poznają historię i problem bohatera. Wspólnie szukają realnych rozwiązań i wymyślają w jaki sposób pomóc bohaterowi rozwiązać problem za pomocą pracy w aplikacji. Następnie uczniowie poznają instrukcję obsługi aplikacji i samodzielnie uczą się jak z niej korzystać. Uczniowie pracują indywidualnie oraz współpracują ze sobą, aby wykonać twórcze zadanie w aplikacji. Na zakończenie uczniowie wcielają się w rolę uczestnika TableTurnieju. Bawiąc się, sprawdzają, co nowego i inspirującego zapamiętali podczas spotkania z Panem Tabletem. Każda lekcja ma swój indywidualny scenariusz i cele. Nasza lekcja nosiła tytuł „Wyścigowe kodowanie”. Podczas niej pomagaliśmy Pawłowi - bohaterowi gry zaprogramować trasę wyścigu tak, aby jak najszybciej dotarł do mety. Za poprawne wykonanie zadania zdobywaliśmy złote monety, za które mogliśmy kupić nowy samochód albo zmieniać jego kolor. Zajęcia dały nam wiele radości, możliwość twórczej pracy i współpracy. Mamy nadzieję, że jeszcze je kiedyś powtórzymy.