Agenci Globalnej Zmiany

Najpierw była akcja internetowa i chęć sprawienia, aby świat wokół nas był lepszy. Eduzmieniacz - Oktawia Gorzeńska zachęciła nas do nawiązania międzyszkolnej współpracy, której celem jest zmiana. oczywiście tylko na lepsze! Rozpoczęliśmy współpracę z kolegami ze Słupi Wielkiej i wymyśliliśmy projekt, który w naszej szkole otrzymała nazwę "Hej, ho - plastik sio!".

Najpierw była akcja edukacyjna:

Potem uszyliśmy torby i każda z nich dostała swoje własne oblicze, ponieważ postanowiliśmy otworzyć wypożyczalnię toreb na zakupy. Nieraz droga do sukcesu prowadzi okrężną drogą. Pomimo długotrwałych starań regionalni dyrektorzy "Stokrotki" nie wyrazili zgody na to, aby w ich sklepie pojawiła się nasza wypożyczalnia. Agenci nie załamują rąk, tylko działają dalej! Dzisiaj w czasie festynu szkolnego rozpoczęła działalność Szkolna wypożyczalnia "Hej, ho - plastik sio!". Mamy w końcu ponad 600 uczniów a oni mają rodziców, którzy codziennie przychodzą do szkoły po swoje pociechy i robią zakupy. Agenci z 3a najpierw rozprowadzali ulotki informacyjne i udzielali wyczerpujących informacji na temat akcji, a potem zorganizowali "Kocykowy punkt przetwarzania foliówek". Uczyli innych, w jaki sposób można wykorzystać je, aby "z niczego powstało coś użytecznego". Największym zainteresowaniem cieszyła się produkcja pomponów. Wielkie zdziwienie "społeczeństwa" budził fakt, że wypożyczalnia działa darmowo i nie potrzeba żadnych kwitów i zapisów, bo wierzymy w uczciwość wypożyczających. Rodzice po przetestowaniu toreb chwalili ich solidność i pytali o możliwość zakupu, ale niestety - nie tym razem :) Może pomyślimy o takiej akcji w czasie następnego festynu. Szczytnych celów mamy wiele! Hitem naszej wystawy plakatów było hasło "29 groszy kusi a Ziemię dusi" (29 gr to cena sklepowych foliówek) i hasło z jednej z toreb "Weź mnie a ocalisz świat!"

Aleksandra Stolarczyk