Zaczarowany świat nauki

Uczniowie klas drugich mieli ogromny zaszczyt uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela biologii i geografii (mamę uczennicy klasy 2a), która przeprowadziła doświadczenia, pokazujące jak ciekawy i tajemniczy jest świat nauki.

Podczas zajęć uczniowie barwili i odbarwiali wodę, zobaczyli szaleństwo kolorów na  mleku – a wszystko spowodowała zwykła kropelka płynu do naczyń, był też wybuch wulkanu, przybieranie różnych kształtów rozproszonego pieprzu na talerzyku z wodą, wyjaśniliśmy zjawisko wygaszania świecy w próżni. Najwspanialszą zabawą okazało się doświadczenie z cieczą nienewtonowską , czy to ciało stałe, ciecz – kamień, woda, mąka? Było przy tym troszkę bałaganu, ale zabawa super. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia i czekamy na kolejne spotkanie w klasie trzeciej.

Uczniowie i wychowawcy klas drugich.