Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

W wydarzeniach w naszej szkole brała udział cała społeczność szkolna. Dzień Bezpiecznego Internetu zamienił się w "Tygodnie Bezpieczeństwa w Sieci". Uczniowie oglądali filmy z cyklu "Owce w sieci" i "Sieciaki", tworzyli prace plastyczne - plakaty, komiksy związane z tematem, rozdawali ulotki na terenie szkoły, tropili kody Qr z zasadami bezpieczeństwa w sieci, rozwiązywali quizy i z pomocą ozobotów oraz kodowania na dywanie projektowali drogi prowadzące do bezpiecznych stron, kręcili filmy i układali piosenki o bezpieczeństwie w internecie.

Finałem działań było spotkanie Bezpieczni w sieci, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych wykonując wiersze i piosenki (w tym jedną własnego autorstwa) oraz prezentując wystawę plastyczną - nasze ulubione strony internetowe. Spotkanie zakończył quiz "Pokaż zielone lub czerwone", w czasie którego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę - nagrodzono ich naklejkami z logo DBI.

Aleksandra Stolarczyk